Jak si vytisknut RGB LED Rocket Lamp pro děti na 3d tiskárně

Updated: Mar 15, 2021

Více info: https://www.printednest.com/lighting
Rocket Lamp je projekt jehož účelem je zábavnou cestou přiblížit dětem základy slaboproudých elektrických obvodů, tak aby ihned viděli výsledek a zůstalo jim něco užitečného, třeba lampička do pokojíku.

Ukážeme Vám jak si vytisknout a sestavit naši Rocket Lamp pro děti na 3d tiskárně. Máme připraveny 3 stupně obtížnosti.


Než začneme podívejte se na naše video návody rozdělené do 3 obtížností:


Všechny 3 obtížnosti se dají vzájemně kombinovat, proto si projděte všechny.


OBTÍŽNOST ZAČÁTEČNÍK

Budete potřebovat:

  1. Rocket Lamp 3d print data

  2. RGB LED chytrý pásek

Xiaomi Yeelight Lightstrip Plus
Xiaomi Yeelight Lightstrip Plus

Je nejjednodušší způsob jak vyrobit Vašim dětem tuto lampičku. Pokud nemáte čas, nebo chuť pájet a programovat, stačí když vytisknete Base_Universal.stl a koupíte si Smart RGB LED pásek. Tato základna (Base_Universal.stl) má obdélníkový prostup pro Smart RGB LED pásek s napájením. Jednoduše tento LED pásek protáhnete do základny lampičky, poté ze základny do věže, na kterou LED pásek osadíte, jak jde vidět ve videu Beginner Level. Většinu těchto chytrých LED pásků lze ovládat pomocí aplikace v telefonu.

V našem případě používáme pásek Yeelight LED Lightstrip Plus 1S.

Poté si vyberete design pláště (solid, wire nebo stars), vytisknete jej na 3D tiskárně a vše sesadíte dohromady.OBTÍŽNOST POKROČILÝ


Je určen pro ty, které baví posouvat věci dále a něco se naučit. Pájení není nutné, ale doporučujeme jej.


Budete potřebovat:

  1. Rocket Lamp 3d print data

  2. DC konektor samice

  3. 5V-12V DC nápajecí adaptér

  4. 5V - 12V RGB LED pásek

  5. Wago svorka

  6. Chytrá zásuvka


Budete potřebovat DC konektor, DC 5V-12V nápájecí adaptér, a RBG LED pásek 5V-12V. Protože naše lampička nemá žádné viditelné tlačítko, doplnili jsme tuto verzi o Smart zásuvku, která jde opět ovládat telefonem a můžete lampičku na dálku dítěti vypnout až usne, aniž by jste ho vzbudili. V tomto případě jsme použili Smart zásuvku od firmy FIBARO. Výhodou je také možnost napojení této zásuvky na Amazon Alexu, pokud tento systém máte doma.

DC konektor osadíte do naší Base_DC.stl, která má otvor připravený pro běžně prodávané DC konektory. Pokud by byl větší něž je šířka stěn v základně, můžete plast oříznout nožem. Poté doporučujeme zafixovat pomocí tavné pistole. DC konektor jednoduše připájíte k LED pásku, nebo použijete wago svorky jak jde vidět ve videu Advanced Level. LED pásek poté protáhnete otvorem do věže a zafixujete.

Poté si vyberete design pláště (solid, wire nebo stars), vytisknete jej na 3D tiskárně a vše sesadíte dohromady.